Kam jābūt iekļautam franšīzes līgumā?

Pirms ar franšīzes devēju slēgt franšīzes līgumu, ir jāizvērtē, vai tajā iekļauti visi nepieciešamie punkti. Pirmais solis, lai saprastu franšīzes līgumu, ir izpratne, kam tajā ir jābūt un kas vispār ir franšīze.

Lasīt tālāk

Jautājumi, ko uzdot citiem franšīzes ņēmējiem, pirms parakstīt franšīzes līgumu

Potenciālajiem franšīzes ņēmējiem, kuri nākotnē vēlas iegādāties vai investēt franšīzes biznesā, ieteicams iepriekš konsultēties ar esošajiem konkrētā uzņēmuma franšīzes ņēmējiem, lai uzzinātu, kāda ir uzņēmuma politika, franšīzes devēja attieksme un atsaucība, kā arī komunikācija ar franšīzes ņēmējiem pēc līguma slēgšanas.

Lasīt tālāk

Ieteikumi, kā pārvērst mazu biznesu par franšīzi

Ja Jums pieder mazs uzņēmums, kuru viegli atkārtot, tad franšīze varētu būt labākais veids, kā to attīstīt visstraujāk. Turklāt, ja to izdara pareizā veidā, tā ir lieliska iespēja, kā ievērojami audzēt peļņu.

Padomi, ko darīt, lai veiksmīgi pārvērstu biznesu par franšīzi:

Lasīt tālāk

Vai veidot franšīzi vai neveidot?

Daudzi uzņēmumi meklē iespējas izaugsmei, taču, ņemot vērā neskaidro politisko un ekonomisko vidi, īsteno piesardzīgu politiku. Tomēr, lai attīstītu uzņēmējdarbību, pastāv daudzas iespējas, pat, ja uzņēmējam nav pieeja pietiekami lielam paša kapitālam, lai varētu finansēt izaugsmi.

Lasīt tālāk

Maksājumi, ko saņem franšīzes devējs

Viens no lielākajiem franšīzes devēja ieguvumiem ir franšīzes ņēmēja maksājumi par franšīzes izmantošanu, un tos var iedalīt divās lielās grupās – vienreizējais maksājums (franchise feeun regulārie maksājumi (royalty fee). Vienreizējais maksājums tiek veikts, sākotnēji abām pusēm slēdzot franšīzes līgumu, savukārt regulāros maksājumus franšīzes ņēmējs veic katru mēnesi vai reizi ceturksnī, pēc noteikta aprēķina, par to vienojoties līguma slēdzējiem.

Lasīt tālāk

Franšīzes nozarei prognozē strauju izaugsmi

Jaunā ASV Valsts prezidenta Donalda Trampa ievēlēšana franšīzes sektoram nākusi par labu, jo viņa izteikumi par darba tirgus nosacījumu mīkstināšanu, kā arī pozitīvās patērētāju tēriņu tendences liecina, ka franšīzes sektors ASV turpinās augt jau septīto gadu pēc kārtas, ietekmējot arī starptautiskās tendences.

Lasīt tālāk

5 lietas, kas jāzina par franšīzes rokasgrāmatu

Dažreiz šķiet, ka gari, detalizēti un sarežģīti dokumenti ir franšīzes biznesa asinsrite. Lielā mērā tas tā arī ir. Ir vairāki dokumenti, kam ir būtiska nozīme franšīzes uzņēmuma darbībā, un viens no tiem ir franšīzes rokasgrāmata.

Lasīt tālāk

Franšīzes modeļi

Domājot par franšīzi, būtiski apsvērt, kādā veidā tā tiks piedāvāta – vai uzņēmējs dalīsies ar jauno sadarbības partneri ne tikai ar savu produkciju, bet arī biznesa modeli, veikalu izkārtojumu vai to atstās viņa paša ziņā. Ņemot vērā, ka nereti praksē franšīzei pastāv dažādi varianti un tie tiek kombinēti, šajā blogā apskatīsim populārākos franšīzes modeļus.

Lasīt tālāk

Kas ir franšīze?

Latvijā daudziem uzņēmējiem franšīzes jēdziens vēl ir pavisam svešs, un tikai daļai ir aptuvena nojausma, ko tas sevī ietver. Tāpat nereti franšīzes mērķis tiek uztverts kļūdaini, tādēļ, lai sāktu apsvērt franšīzes ieviešanu, uzņēmējam pašam pilnībā ir jāsaprot, kādi ir franšīzes mērķi, potenciālie ieguvumi un pienākumi pret nākamo sadarbības partneri.

Lasīt tālāk

X