Sixt

Lepojas ar panākumiem – “Sixt” franšīzes partneris Baltijā nostiprina vadošās pozīcijas

SIA “Transporent” koncerns jeb “Sixt” franšīzes partneris Baltijā 2023. gadā nostiprinājis vadošās tirgus pozīcijas pilna servisa auto līzinga, autoparku vadības un īstermiņa auto nomas tirgū, sasniedzot konsolidēto apgrozījumu 62,75 miljonu eiro apmērā, kas ir par 32% vairāk nekā 2022. gadā, informē uzņēmumā.

Pateicoties izaugsmei visos grupas uzņēmumos, konsolidētā peļņa 2023. gadā sasniedza 3,66 miljonus eiro.

Stabils tirgus līderis

“Latvijā “Sixt” ir stabils tirgus līderis, savukārt Lietuvā un Igaunijā uzņēmums turpina strauju izaugsmi īstermiņa un ilgtermiņa auto nomas segmentā, apkalpojot vairāk nekā 7000 automašīnu. Aizvadītā gada rezultāti apliecina, ka klienti turpina novērtēt “Sixt” sniegtos pakalpojumus un to priekšrocības. Tāpēc pie sasniegtā neapstāsimies un iepriekšējie panākumi būs kā pamats straujai turpmākai attīstībai ne tikai Baltijā, bet arī 2024. gada maijā uzsākot darbību Somijā,” norāda Arnis Jaudzems, “Sixt” vadītājs Somijā un Baltijas valstīs.

Izvēršot pakalpojumu klāstu un stiprinot līdera pozīciju Baltijā kā starptautiskais mobilitātes pakalpojumu sniedzējs, 2023. gadā koncerns būtiski palielinājis automašīnu abonēšanas pakalpojumu “Sixt+” segmenta daļu. Tāpat koncerns turpinājis attīstīt esošās IT sistēmas, koncentrējoties uz klientu pieredzes uzlabošanu un procesu digitalizāciju.

“Sixt” turpina ieguldīt arī ilgtspējas attīstībā, īpašu uzmanību veltot ietekmei uz vidi, sociālajai atbildībai un korporatīvajai pārvaldībai. Tostarp, lai samazinātu autotransporta radīto emisiju apjomu uzņēmuma autoparkā ik gadu tiek palielināts hibrīdauto un elektroauto skaits. Pērn koncerns samazināja autoparka vidējo CO2 izmešu apjomu par 4%, sasniedzot 135 g/km (pēc WLTP standartiem).

Augstākā atzinība

2023. gada rezultāti apliecina, ka arī klienti turpina novērtēt koncerna sniegtos pakalpojumus un to priekšrocības. Pērn pilna servisa auto līzinga un autoparku vadības klientu apmierinātības indekss bija 9,22 (no 10,00 maksimālā). Savukārt īstermiņa nomas segments rūpīgi sekoja klientu vajadzībām un “Sixt” kvalitātes standartiem, sasniedzot klientu apmierinātības indeksu 4,61 (no 5,00 maksimālā). Īstermiņa auto noma Igaunijā saņēma atzinību par augstāko klientu apmierinātības indeksu starp visām “Sixt” franšīzes valstīm pasaulē.

SIA “Transporent” koncernā ietilpst SIA “Transporent” kā mātes sabiedrība. Tam 100% pieder meitas sabiedrības SIA “Transporent auto noma” (Latvija), SIA “Transporent.com” (Latvija), SIA “Transporent Property” (Latvija), OU “Transporent” (Igaunija), UAB “Transporent” (Lietuva), SIA “Transporent Property” 100% piederoša meitas sabiedrība SIA “Easy Park”(Latvija), kā arī no 2024.gada maija – OY “Transporent” (Somija).

Kopš 2010. gada autoparku vadības uzņēmums SIA “Transporent” ir “Sixt” franšīzes partneris Baltijas valstīs, kā arī no 2024. gada maija – Somijā. Uzņēmums sniedz auto nomas, auto abonēšanas un pilna servisa auto līzinga pakalpojumus, kopā apkalpojot vairāk nekā 7000 automašīnas.

Īstermiņa auto nomā pieejamas vairāk nekā 1000 BMW, Audi, Mercedes, Volkswagen, Toyota, Škoda un citu pasaules vadošo ražotāju automašīnas. Domājot par ilgtspējīgu uzņēmuma attīstību, ik gadu SIXT palielina videi draudzīgāko elektro un hibrīda dzinēja auto īpatsvaru. Baltijā “Sixt” auto nomas biroji atrodas Rīgā, Liepājā, Tallinā, Tartu, Viļņā, Kauņā, Palangā un Klaipēdā, kā arī šo pilsētu lidostās.

Evelīna Ozoliņa

Lasīt citus rakstus