MYCABIN

MYCABIN uz franšīzes pamata strādā ASV, nupat piesaistījis 1,55 miljonu eiro investīcijas

Latvijas moduļu māju ražošanas uzņēmums MYCABIN no investīciju uzņēmuma “Merito Partners” (“Merito”) privātā kapitāla fonda nupat tālākai attīstībai piesaistījis 1,55 miljonus eiro, informē uzņēmuma pārstāvji.

“Merito Partners” ir strauji augošs privātā kapitāla ieguldījumu uzņēmums, kas darbojas Latvijā un tuvākajā reģionā. Tas Latvijas investoru vārdā īsteno kapitāla un ilgtspējīgas enerģijas investīciju stratēģijas. “Merito Partners” 100% piederošais “Merito Management AIFP” ir Latvijas Bankā reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks.

Finansējums tiks izmantots, lai attīstītu MYCABIN piedāvājumu jaunos eksporta tirgos, paplašinātu ražošanas telpas un palielinātu ražošanas kapacitāti.

Notiek strauja attīstība

MYCABIN savu darbību sāka 2020. gadā, piedāvājot dažāda izmēra koka karkasa brīvdienu mājas, ko iespējams kombinēt kā komplektu. MYCABIN mājām ir pārdomāts, funkcionāls skandināvu stila dizains, ko atzinīgi novērtējis arhitektūras un dizaina žurnāls “Dwell”, interneta žurnāls “designboom” un citi nozares mediji. MYCABIN mērķis ir piedāvāt klientiem ērti un ātri nopērkamas brīvdienu mājas ar maksimāli viegli uztveramu un skaidru izmaksu piedāvājumu, vienkāršu pasūtīšanas procesu, standartizētām komplektācijas iespējām, piedāvājot arī līdz pēdējai detaļai pilnībā iekārtotus māju modeļus. Populārākie māju modeļi “My Milla 25” un “My Milla Long” maksimāli izmanto vertikālo telpu – dzīvojamā platība izvietota arī otrajā stāvā.

Ražojot ēkas rūpnieciski, iespējams nodrošināt augstu kvalitātes kontroli un procesu efektivitāti, skaidro uzņēmuma pārstāvji. Ēkas ražošanas ilgums vidēji ir 2-3 mēneši. Tas var būt vēl īsāks, pērkot ražotnē pieejamus gatavos māju modeļus. Abās ražotnēs tiek nodrošināti piemēroti būvniecības apstākļi, kas ievērojami uzlabo procesu efektivitāti, ēkas kvalitāti un ilgmūžību.

Ražotnes platība ļauj ražot līdz 10 mājām mēnesī, lai maksimāli ātri spētu nodrošināt pasūtījuma izpildi.

Latvijas uzņēmums MYCABIN piedāvā augstas kvalitātes rūpnieciski ražotas skandināvu dizaina moduļu mājas, ko gatavā veidā var uzstādīt jebkurā zemes gabalā, kur atļauta apbūve. Šobrīd pircējiem pieejami četri vissezonas koka karkasa māju modeļi, ko iespējams komplektēt un savienot ar terasi. Kā skaidro uzņēmumā, iegādājoties moduļu māju, galvenie ieguvumi ir laiks, kvalitāte, procesa vienkāršība un zemākas, precīzi prognozējamas izmaksas. Moduļu mājas tiek piegādātas ar teju visu dzīvošanai nepieciešamo aprīkojumu, to ražošanā izmantoti ilgtspējīgi, galvenokārt Latvijā ražoti materiāli.

Paplašinājis ražotni

MYCABIN līdz šim Latvijā uzstādījis jau vairāk nekā 40 dažādu modeļu māju.

Līdz ar investīciju piesaisti uzņēmums paplašinājis savu ražotni Mārupes novadā. Tas ļaus kāpināt ražošanas kapacitāti līdz desmit mājām mēnesī un paātrināt piegādes. Ražotnē izvietotas vairākas pilnībā aprīkotas demo mājas, ko klienti var apskatīt klātienē, lai izdarītu savu izvēli. Paplašinātās telpas dod arī iespēju uzglabāt gatavos māju modeļus. Līdz ar to klienti standarta dizaina māju var saņemt pat divu nedēļu laikā.

Attīstās ASV

Kopš darbības uzsākšanas 2020. gadā uzņēmums ir strauji attīstījies un pašlaik izvērš darbību arī ārvalstīs. 2022.gadā MYCABIN uz franšīzes pamata piesaistīja sadarbības partnerus ASV, kas ražo un izplata MYCABIN moduļu mājas šajā reģionā.

Latvijā izstrādātie ēku prototipi ir pielāgoti ASV prasībām, un ir atbilstoši visu 50 ASV štatu kvalitātes normatīviem, kā arī starptautiskajai dzīvojamo māju konstrukciju un energoefektivitātes regulai (IRC, 2018).

MYCABIN mājas top 3000 kvadrātmetru plašā ražotnē Čikāgā, Ilinoisā. Šogad jau ir veiktas pirmās piegādes klientiem Konektikutas un Meinas štatā.

Latvija paliks kā centrs

“Pieaugot enerģijas, izejmateriālu un celtniecības izmaksām pasaulē, aug pieprasījums pēc mazo platību un modulārajā tehnoloģijā izgatavotām mājām. MYCABIN strauji attīstījies Latvijas tirgū un ātri piesaistījis sadarbības partneru interesi ASV un citviet pasaulē. Esam gandarīti, ka “Merito” ieguldījums dos iespēju attīstīt jaunus MYCABIN produktus, vēl ātrāk apgūt jaunus eksporta tirgus un efektivizēt ražošanas procesus. Arī izvēršot darbību eksporta tirgos, Latviju saglabāsim kā galveno izpētes un attīstības centru jaunu māju dizainu izstrādē,” saka Ģirts Draugs, MYCABIN vadītājs.

“Merito” un MYCABIN darījums ir strukturēts vairākās kārtās, tā rezultātā “Merito” ir uzņēmuma mazākuma akcionārs.

Mikus Janvars, “Merito” partneris un līdzdibinātājs: “”Merito” privātā kapitāla fonda portfeli veidojam no konkurētspējīgiem uzņēmumiem ar eksporta un investīciju atdeves potenciālu. MYCABIN ir mērogojams un ilgtspējīgs biznesa koncepts, kas īstenojams plašākā tirgū. To apliecina arī pirmie darbības rezultāti ASV. Uzņēmuma komandas stiprās puses ir biznesa pieeja un pārdošana, gudri izmantojot atjaunīgos Latvijas dabas resursus un reaģējot uz pieprasījumu tirgū.”

MYCABIN mazākuma akcionāriem un padomes locekļiem drīzumā pievienosies arī padomes priekšsēdētājs Sampsa Auvinens (Sampsa Auvinen), kokapstrādes nozares profesionālis ar 30 gadu pieredzi Somijas, Baltijas valstu, Lielbritānijas, Francijas, Vācijas, Ganas un Sjerraleones uzņēmumu vadībā. Sampsa Auvinens ir Eiropas Kokrūpniecības konfederācijas (European Confederation of the Woodworking Industry; CEI Bois) valdes priekšsēdētājs.

 

 

Evelīna Ozoliņa

Lasīt citus rakstus